fbpx

Serial policyjny.

Serial policyjny.

Serial policyjny.

Ktokolwiek miał świadomy dostęp do telewizora w latach 80. ten musi kojarzyć ten wóz. Grał we wszystkich brytyjskich serialach policyjnych a było ich wtedy niemało w naszej tv. Inna sprawa, że wszystko gasił „Posterunek przy Hill Street”.

Nie musimy się filmowo zgadzać, ale chyba jasne jest, że lepiej w akcji wyglądają jadące bokami amerykańskie radiowozy niż brytolski przecinak. Należy jednak podejrzewać, że w kwestii skuteczności pościgu sprawy mają się dokładnie odwrotnie.

Inna sprawa, że pod maską SD1 znajdziemy silnik, który w swoim czasie zmotoryzował skutecznie połowę tamtejszych modeli a jego pochodzenie tkwi korzeniami jeszcze w przywiezionym z USA silniku V8 z Buicka.

Rover wygląda obłędnie, nawet dzisiaj, w policyjnych barwach prezentował się groźnie, ale przede wszystkim wygląda jakby miał dogonić wszystko co jeździ. Brytyjczycy lubują się w hodowli psów, zwłaszcza myśliwski. SD1 zaś to taki chart świata motoryzacji.

Poniżej brytyjski dokument o policyjnej akcji takimi właśnie Roverami. Dokumentalne zdjęcia z epoki, wszystkie nasze ulubione lajkoniki a w centrum akcji… wątroba od dawcy.

 

Rover SD1

Rocznik: 1982

Cena wywoławcza: 14 900PLN

Kontakt: 693 825 459

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *