fbpx

Rozdarcie.

Rozdarcie.

Nie powiem, porozumienie z Giełdą Klasyków to ciężka sprawa. Bo z jednej strony chętnie człowiek wsiadłby znowu do Maleństwa, ale odwieczna miłość do Citroenów sprawia, że rozdarcie serca tylko rośnie.

Miałem okazję do osobistego kontaktu z tym egzemplarzem podczas tegorocznych manewrów na placu wokół hal Ptak w podwarszawskim Nadarzynie i muszę powiedzieć, że na żywo robi nieco słabsze wrażenie niż na fotografii.

Słabsze bo tapicerka już jednak leciwa a precyzja wykonania doprowadziłaby do zawału niejednego pracownika koncernu VAG. Wszystko to jednak blednie przy pierwszej próbie przejażdżki, co wiem z innych CXów bo tym akurat nie było okazji.

Może to właśnie ten niedosyt a może podatność na czary francuskich projektantów sprawiają, że człowiekowi kolana same się uginają w konfrontacji tym modelem, a tym egzemplarzem zwłaszcza. I nie mogę z czystym sumieniem napisać, że niezależnie od ceny.

Owszem, są inne CXy w ogłoszeniach, ale po pierwsze nie z tych wczesnych lat produkcji a już na pewno nie w takim, jak ten, stanie. A te dwa argumenty wystarczą żeby na poważnie rozważyć zakup białego samochodu.

 

Citroen CX

Rocznik: 1975                   

Cena wywoławcza: 67 000PLN

Telefon: 607 273 512

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *