fbpx

Przy okazji Sapporo.

Przy okazji Sapporo.

Przy okazji Sapporo.

Igrzyska olimpijskie w Tokio przeniesione a przecież tak dobrze kojarzy nam się japońskie miasto Sapporo z wyczynami zawodników sportów zimowych. Na szczęście jest jeszcze inne Sapporo, które możemy podziwiać niezależnie od światowych zawirowań chorobowych.

Przy okazji niedawnego weekendu z Mitsubishi (prowadzonym, fakt, na profilu FB a nie tu na stronie) zgadało się z dawnym znajomym, że o takim Mitsu zawsze marzył i koniecznie chciałby to marzenie zrealizować.

Od słowa do słowa doszliśmy jednak do wniosku, że Sapporo coupe z początku lat 80. to jednak nie do końca to samo, co Celica z lat 70. Skoro ten oczywisty fakt ustaliliśmy zrobiłem przegląd ofert pod tym kątem.

W ubiegłych latach taka Celica pojawiała się 2-3 razy do roku lub rzadziej zaś w trakcie prowadzonych od około miesiąca obserwacji zebrałem kilka interesujących propozycji dla znajomego. Znam długość jego procesu decyzyjnego więc udostępniam to zestawienie bo z Maćkiem to może potrwać.

Niech się nikomu nie zdaje, że 45 letnią Toyotę kupi za czapkę gruszek. Nawet auta w marnym stanie – tutaj – kosztują około 30 tysięcy złotych a za igłę trzeba dołożyć kolejne 100 tysięcy. Tym samym Celica weszła w cenowy segment kultowego Mustanga i nie ma w tym nic dziwnego.

Osobiście polecam wszystkim zakup samochodu z większym silnikiem 2.2. Jak ma być sportowo to niech się nie skończy na wyglądzie czyli nie jak – tutaj. Silnik 1.6 to oczywiście nie jest powód do wstydu, ale po co ma się okazać słabszy już na starcie spod świateł.

Poniżej zrobiłem dla was zestawienie aktualnych propozycji. Gdybym miał sam wydawać pieniądze, ominąłbym białą igłę za ponad 100 tysięcy – tutaj – i sięgnął po nieco bardziej sfatygowany, ale kompletny i z zestawem do przeróbki na wersję europejską egzemplarz – tutaj.

Czerwone auto zresztą poleciłem Maćkowi jakieś dwa tygodnie temu i… jak widzicie nadal ogłoszenie jest aktualne. To błąd bo samochodów jest niewiele, idą szybko w cenę i za chwilę właściciel czerwonej Toyoty zwyczajnie podwyższy cenę. Ja bym tak zrobił. Innymi słowy, na przekór wszystkim, wybrałbym ofertę tego drugiego sprzedawcy bo pewnie szybko zauważycie, że w pozostałych trzech ogłoszeniach przewija się ten sam numer telefonu. Tak właśnie wygląda specjalizacja. Miłej zabawy.

Toyota Celica 2.2

Rocznik: 1977

Cena: 128 000PLN

Kontakt: 502 207 287

Link

 

Toyota Celica 1.6

Rocznik: 1976

Cena: 36 500PLN

Kontakt: 502 207 287

Link

 

Toyota Celica 2.2

Rocznik: 1976

Cena: 27 000PLN

Kontakt: 605 111 421

Link

 

Toyota Celica

Rocznik: 1976

Cena: 29 00PLN

Kontakt: 502 207 287

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *