fbpx

Prążki.

Prążki.

W starszych samochodach, poza oczywistymi atrakcjami jak korbki do sterowania wysokością szyb w drzwiach czy innych, ręcznie obsługiwanych funkcji, występują jeszcze czasem ciekawostki w postaci prążków na tapicerce.

Za czasów mojego jeżdżenia Volvo, akurat modelu 240 kombi, miałem ciekawą historię z takimi prążkami związaną. Otóż kupiłem auto z eleganckimi pokrowcami w kolorze brązowym i jasnymi prążkami i nigdy nie poczułem ochoty do chociażby zaglądania co jest pod spodem.

Aż do pewnego dnia, kiedy kolega, ni stąd ni zowąd, zapytał mnie o tapicerkę mojego samochodu. Cóż było robić, mogłem to pytanie zignorować, ale głupio było przyznać, że zwyczajnie nie wiem. Ok, dało się domyśleć, że była podobna jak na boczkach drzwi, ale pewności jednak nie było.

Jakież było moje szczęście kiedy zdjęliśmy pokrowce a pod nimi ukazały się wspaniałe, żółtawe welury w nienagannym, jak nowym, stanie. Dzisiaj to marzenie, ale wtedy, jakieś ćwierć wieku temu, takie odkrycie również sprawiło mi wiele przyjemności.

 

Volvo 740

Rocznik: 1988

Cena wywoławcza: 28 000PLN

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *