fbpx

Ponadczasowa prostota.

Ponadczasowa prostota.

Ponadczasowa prostota.

Spotykam się czasem z zastrzeżeniem, padającym pod adresem mojej Y10, że taka jakaś, nijaka. Tłumaczę, że to taki okres w historii projektowania nadwozi, ale te wyjaśnienia niewiele dają.

Tutaj mamy doskonały, kolejny, przykład takiego designu. Czy można go nazwać „bezjajecznym”? Zapewne tak. Widać wielkie staranie wygładzenia powierzchni i poprowadzenia, jak najmniejszej, ilości linii nadwozia.

Okazuje się jednak, że po latach, takie podejście ma swoje mocne strony. Przede wszystkim, nie odnosimy wrażenia, że nadwozie się zestarzało. Ma w sobie siłę i prostotę. Ten minimalizm może się podobać.

Oczywiście, jest też, w tym wszystkim, spora wada. Polega ona na tym, że pomimo wieku, samochód wciąż wygląda nowocześnie. A to, przecież, kłóci się z jego, domniemanym, statusem klasyka. Cóż poradzić, auta nie przebudujesz.

Warto jednak, na przykładzie Y10 i tego R21, zdawać sobie sprawę, że nasze czterokołowe perełki ulegały, na przestrzeni lat, rozmaitym projektanckim modom. Dlatego właśnie jesteśmy w stanie, mniej więcej, przypisać poszczególne modele, do okresu powstania.

Renault 21

Rocznik: 1988

Cena: 5 900PLN

Kontakt: 721 255 186

Link

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *