fbpx

Podróba czy oryginał?

Podróba czy oryginał?

Podróba czy oryginał?

Ten tydzień zaczęliśmy wspaniałym egzemplarzem jugosłowiańskiej Zastavy. Samochód z końca produkcji, wyglądał jak cukiereczek. Tu zaś oryginalny Fiat z amerykańskim, ciężkim zgryzem, nieco obszarpany, w tej samej, praktycznie, cenie.

Dokonanie wyboru pomiędzy nimi nie jest łatwe. Fiat to rzadkość, bo z USA, ale prezentuje się nieszczególnie. Te „safety bumpers” naprawdę źle na nim wyglądają a i wnętrze pozostawia nieco do życzenia. Z kolei jest nieco starszy, ma mocniejszy motor, jak mniemam na wtrysku i ładniejszą budę.

Chodzi oczywiście o kształt. Jakoś tam bardziej pasuje mi ten krótki bagażnik, chociaż praktyczność Zastavy jest tutaj poza dyskują. W niej właściwie wszystko jest lepsze. Od wyglądu po stan. Wydaje się nie mieć konkurencji.

Czy zatem poszlibyście tutaj w Fiata czy Zastavę, bo cena jest właściwie taka sama. Osobiście, wybrałbym chyba Zastavę, pomimo zaciekawienia Fiatem. Poprawianie wnętrza i wymiana zderzaków to nie jest coś, od czego chciałbym zacząć swoją z nim przygodę.

Tylko, czy bym później nie żałował? Fiat ma bowiem w komplecie papiery FIA dopuszczające do uczestnictwa w sportowych imprezach samochodów zabytkowych. Niby nic, a cieszy i może się okazać przydatne. A taniej, niż takim Fiatem, na nobliwą imprezę się nie pojedzie.

Fiat 128 Custom

Rocznik: 1982

Cena: 16 900PLN

Kontakt: 889 916 818

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *