fbpx

Po horyzont.

Po horyzont.

Po horyzont.

Zwykło się uważać, że cena nie gra roli albo wręcz czyni cuda. Otóż nie, bo za samą liczbą musi kryć się jeszcze coś co by stanowiło udane jej uzasadnienie. Ten Krokodyl nie jest w moim guście, ale trzeba przyznać, że ma swoją wartość.

Jak już nam się udało wczoraj dowieść, Saaby można kupić niedrogo. Jednak kupić a jeździć to jedno a zupełnie inna sytuacja zachodzi kiedy chcemy kupić Saaba w idealnym stanie i najlepiej z rzadkimi dodatkami z epoki.

Oczywiście, lotniskowe kółko – tutaj – stanowi super dodatek i założę się, że w pewnych kręgach taki tester nawierzchni pasa startowego może uchodzić za apogeum „saabowości”. W końcu hasło „Born from Jets” musi mieć jakieś uzasadnienie.

Zakładam jednak, że są osoby, dla których legenda brzmi świetnie, ale w garażu chcieliby widzieć coś naprawdę olśniewającego. Samochód, który dawałby frajdę, stanowił okaz a na dodatek miał zadatki na wartościową inwestycję.

Czarny Krokodyl ma wszystkie te atrybuty i naprawdę ciężko dyskutować z zaproponowaną ceną. Komu wydaje się zbyt wysoka, przypomnę tylko, że sam ten spojler i pakiet Aero to wartość minimum 10 tysięcy złotych.

Krokodyl ma klimat, świetnie się prezentuje i aż szkoda nim jeździć co ostatnio okazuje się rosnącym problemem posiadaczy klasyków. Niedostępność pewnych elementów, zwłaszcza akcesoryjnych, sprawia, że człowieka zaczyna drżeć o samochód i to odbiera przyjemność z jazdy.

Inna sprawa, że akurat ten model Saaba dostarcza tak wielu wspaniałych wrażeń za kierownicą, że doprawdy trudno sobie wyobrazić sytuację, którą mogłaby zakłócić ten nastrój. Kupić, nacieszyć oczy a potem ruszyć przed siebie. Naszym celem horyzont.

 

Saab 900

Rocznik: 1991

Cena: 69 000PLN

Kontakt: 459 053 836

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *