fbpx

Per te Ayrton.

Per te Ayrton.

Honda NSX to samochód kultowy z kilku co najmniej powodów. I wcale nie jest najważniejsze, że przy ustawianiu zawieszenia jeździł nią podobno sam Ayrton Senna. Chociaż biorąc wszystko pod uwagę, ten fakt jest najczęściej powtarzanym.

Honda to firma założona i prowadzona przez inżynierów a NSX miał stanowić szczyt osiągnięć marki co na dodatek zbiegało się z jej sukcesami z F1. Senna, który jeździł bolidami japońskiej marki, dodał całej historii charakternego posmaku.

Czy bez jego nazwiska ten model obroniłby się sam? Trudno powiedzieć, ale chyba każdy wóz z centralnie umieszczonym silnikiem to krzaczek zasadzony w ogródku takich tuzów jak Ferrari i z tego już względu należy mu się specjalna atencja.

Pod wieloma względami NSX przewyższał ówczesne modele z Maranello, ale nie mówiło się o tym wiele ani wtedy ani tym bardziej teraz. Wraz z tragicznym odejściem brazylijskiego mistrza kierownicy, nastroje wokół Hondy też nieco siadły.

Dzisiaj ten model nadal stanowi epokowe dzieło fanatycznych inżynierów, ale brakuje mu emocji, które zawsze towarzyszą modelom jego najbliższej konkurencji. A szkoda, bo wspomnienie Senny zawsze będzie wymieniane w jednym zdaniu z NSX.

Polecam obejrzenie video poniżej. Materiał nakręcono podczas testów NSX na torze Suzuka w Japonii. W roli głównej Ayrton.

 

Honda NSX

Rocznik: 1991

Cena wywoławcza: 269 000PLN

Telefon: 535 540 948

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *