fbpx

Pandemia.

Pandemia.

Minione półtora roku rozmaicie odbiło się na psychice ludzkiej, ale niektórym mocno dało się we znaki. Tak mocno, że postanowili od śrubki zbudować na nowych częściach terenową Toyotę.

HZJ80 to raczej dobrze rozpoznawalny model japońskiej marki, ale od czasów jego dominacji już trochę czasu minęło. Cóż, samochód ze zdjęć pochodzi z 1990 roku więc praktycznie kwalifikuje się już do założenia żółtych tablic.

Chciałbym jednak zobaczyć minę rzeczoznawcy, który przyjedzie wykonać dokumentację białego Land Cruisera a właściciel poda mu elegancko szufelkę i zmiotkę. Do uprzątnięcia z podjazdu szczęki rzecz jasna.

Wszystko tu odbudowano od zera a najmniejsze śrubki, spinki i kabelki zostały skompletowane w ASO lub źródłach, które zaopatrują w części fabrykę Toyoty. Niewiarygodne, ale prawdziwe. Wystarczy uważnie przejrzeć zdjęcia.

Tak samochód opisują jego (od)twórcy czyli Wyprawa4x4.pl: „Land Cruiser HZJ80 z silnikiem 1HD-T z listopada 1990 roku na sprzedaż. Sam początek produkcji osiemdziesiątki. Pierwsza rejestracja 31 stycznia 1991 roku. W 2007 roku sprowadzony z Niemiec przez Borysia (kolegę z forum TLC). w marcu 2012 kupiony przez obecnego właściciela. Jego remont generalny rozpaczał się u nas 4 grudnia 2014 roku a skończył się w zeszłym tygodniu . Nie wiem czy jest taki drugi samochód w Europie czy nawet na świecie. Został rozebrany do każdej śrubki a następnie odbudowany na nowych częściach. Z auta pozostała ramą, mosty oraz szkielet nadwozia. Wszystkie pozostałe części oraz blachy zostały wymienione na nowe oryginalne Toyoty. Stare zostały tylko jedne tylne drzwi. Nawet wymienione zostały przednie nadkola wewnętrzne. Pod deską również są nowe wiatraki, uchwyty, oraz większość części. Dołożona została oryginalna klimatyzacja. Siedem lat poszukiwań części po całym świecie. Silnik, skrzynia, biegów, przekładnia kierownicza są fabrycznie nowe – nie remontowane! Nowe są wszystkie śrubki, podkładki, linki, rurki, opaski, rolki a nawet większość kostek elektrycznych. Przednie fotele Recaro. Kanapa została obszyta tym samym materiałem kupionym z fabryki Recaro. Zawieszenia Terrain Tamer z amortyzatorami ProShock. Tylny zderzak Kaymar. Dziś ze względu na zakończenie produkcji wielu części przez Toyotę taki remont jest już niemożliwy. Nawet przewody elektryczne do naprawy wiązki były kupowane w fabryce, która produkuje przewody dla Toyoty. Auto raczej dla konesera lub muzeum.”

Są chętni?

 

Toyota Land Cruiser HZJ80

Rocznik: 1990

Cena wywoławcza: 145 000EUR

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *