fbpx

Nowe otwarcie.

Nowe otwarcie.

Nowe otwarcie.

Przy okazji noworocznych deklaracji, często mówi się o tym, co się będzie robiło. Cóż, czasami lepiej spojrzeć po prostu na to, co się będzie działo. A konkretnie zabawić się w przewidzenie trendów. Niech zatem będzie.

Jestem zdania, że rok 2020 oznacza koniec okresu fascynacji przeciętnymi samochodami. Takimi, które już były, wszyscy mieli i… trochę się znudzili. W ich miejsce pojawią się auta mało dotąd znane. Albo w ogóle.

Dobrym przykładem jest tutaj Alfa Romeo Giulietta. Wiem, za nic nie przypomina tej z salonu. Chociaż, jak się uważniej przyjrzeć, można tu dostrzec elementy, które później zaistniały we wnuczce tego samochodu.

Poza zegarami czy boczkami drzwiowymi, obie panie łączy pewna wstrzemięźliwość w powiększaniu pojemności skokowej silników. Co prawda, współczesna Giulietta wyciska nieco więcej mocy ze zbliżonej pojemności, ale nowy silnik wyposażono w turbinę.

W 2020 żegnamy ten model Alfy więc obie są, niejako, autami historycznymi. Współczesna Giulietta musi jednak odczekać ponad pół wieku abyśmy mogli sensownie wypowiedzieć się na temat jej wartości rynkowej, w porównaniu do auta z 1962 roku.  

Alfa Romeo Giulietta Ti

Rocznik: 1962

Cena: 72 000PLN

Kontakt: 513 202 229

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *