fbpx

Nikt tego nie powie.

Nikt tego nie powie.

Nikt tego nie powie.

Łady są u nas w dużej mierze pomijane a na pewno ich istnienie jest przyćmiewane blaskiem aureoli otaczającej Polonezy i Kanty. Cóż, pora powiedzieć coś niewygodnego, ale prawdziwego: radzieckie samochody są lepsze od polskich.

Sprawa zaczyna się jeszcze latach 60. kiedy w Polsce myślano ponownie o seryjnej produkcji samochodu osobowego. Ponownie, bo już po wojnie planowano nawiązać zerwaną przez działania wojenne wieloletnią współpracę z Fiatem, ale zablokowało ją wtedy ZSRR właśnie.

Rosjanie zapewnili swojej fabryce w Togliatti nowoczesny model 124 w praktycznie oryginalnej formie. Warszawskie FSO musiało przystać na coś co wyglądało na model 125, ale w rzeczywistości jechało na podwoziu Fiata 1500, przynajmniej o dekadę starszego.

Nie będę kopał leżącego i przypominał o silnikach z marnym ułożyskowaniem wału korbowego, to już detale, które mogły produktom z FSO pomóc, ale ostatecznie niespecjalnie zaszkodziły. Auta sprzedawały się i w tej zubożonej formie a kogo obchodziło dobro nabywcy?

Pora więc aby rozum przemówił do serca i byśmy naszą życzliwą uwagę skierowali na Łady zamiast przepłacać wciąż za coś, co kiedyś stało pod domem cioci czy babci bo przecież nie oglądamy dziennika telewizyjnego na odbiorniku Neptun, prawda?

 

Łada 2101

Rocznik: 1984                                   

Cena wywoławcza: 18 000PLN

Telefon: 601 173 728

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *