fbpx

Nie tylko osobówki.

Nie tylko osobówki.

Nie tylko osobówki.

Zapatrzeni w osobówki marzeń, zapominamy czasami, że są jeszcze auta dostawcze, terenowe czy ciężarowe, które mają swoich odbiorców. Niezależnie, zresztą, od wieku. Tak aut, jak odbiorców.

O ile szanuję te pozostałe grupy, to od razu przyznaję się, że niespecjalnie pałam do ciężarówek czy autobusów a pojazd dostawczy kojarzy mi się, zwyczajnie, z najszybszym autem na drodze, z reguły w kolorze białym.

Co innego pikapy i terenówki. Pikap w ogóle może być prawie osobówką, niech o tym zaświadczą takie konstrukcje, jak chociażby Chevrolet El Camino ale też np. Subaru Brat. Z kolei 4×4 to cała osobna religia z gronem fanatycznych wyznawców, więc trzeba ostrożnie.

Szczęśliwie, te światy czasami dają się pogodzić. Powstaje wtedy terenówka pikap. W swoim czasie, forma motoryzacji niezwykle u nas, ale nie tylko w Polsce, popularna, za sprawą sporej ulgi podatkowej.

O ile nowoczesne pikapy 4×4 jakoś tam sprawdzają się w codziennej jeździe, to taka Toyota zasługuje w pełni na miano klasyka i odpowiednie traktowanie. Chyba, że dostanie się w łapska Clarksona, wtedy jej emerytura ulegnie gwałtownemu skróceniu.

Dlaczego zasługuje na uwagę? To proste, samochody użytkowe, szczególnie do pracy w terenie, nie mają prawa pozostawać w takim, jak tutaj, stanie. Życie niszczy je, jak alkohol trzustkę. I właśnie dlatego, ten Hilux zasługuje na nasze zainteresowanie.

Toyota Hilux

Rocznik: 1983

Cena: 65 800PLN

Kontakt: 601866528

Link

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *