fbpx

Nie ma muzyki Busso.

Nie ma muzyki Busso.

Nie ma muzyki Busso.

Ktoś powie, że 164 bez V6 pod maską się nie liczy. Cóż, będzie miał sporo racji, bo ten silnik sprawia, ze jazda tym modelem Alfy zapada człowiekowi w pamięci na zawsze. Ten egzemplarz jest jednak tak ładny, że być może uda się tę kwestię przemilczeć.

Od tego wypada zacząć, że czerwona 164 jest w naprawdę świetnej kondycji. Przebieg nie zostawił na samochodzie żadnych śladów a dwukolorowe lakierowanie podkreśla linie sedana nakreślone przez Pininfarinę.

Patrzę na te zdjęcia i wciąż zachodzę w głowę jak mogłem się pozbyć swojej, na dodatek z tym muzykalnym V6 pod maską? Gdzie ja miałem głowę? Jaki był powód sprzedaży. Cóż, nie pora to teraz rozpatrywać a jedynym pocieszeniem niech będzie, że takie egzemplarze niemal się już nie pojawiają w ofertach sprzedaży.

Skoro zaś o ofercie mowa, 164 to niezwykle grząski grunt. Kto Alfę kocha ten zapłaci każdą cenę za przyjemność obcowania z tym samochodem. Jednak dopuścisz do głosu sceptyków i posiadaczy germańskich oprawców i możesz pożegnać się z widokami na korzystną transakcję.

Nie patrzmy jednak na to. Kondycja czerwonej Alfy zachęca by zaryzykować i przejechać się samochodem z silnikiem 2.0. Technologia Twin Spark powinna skutecznie wspomóc braki w ilości cylindrów czy pojemności. Za to po zaparkowaniu, ta 164 będzie cieszyć tak samo, jak każda V6.

Alfa Romeo 164 2.0TS

Rocznik: 1993

Cena: 17 900PLN

Kontakt: 799 372 487

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *