fbpx

nie ma, jak przejściówka.

Samochody produkowane pomiędzy seriami to zjawisko niegdyś całkiem powszechne. Nie tylko u niszowego Saaba, ze swoich „przejściówek” słynęło też Volvo, ale i Mercedes.

Takie hybrydy powstawały w czasie kiedy fabryka przestawiała się na produkcję nowego modelu, ale maszyny, ludzie, a zwłaszcza zapas elementów np. wnętrza, pozwalał jeszcze na zbudowanie czegoś, właśnie pomiędzy.

Bardzo ciekawym i jednocześnie udanym, modelem przejściowym jest Saab 90. O ile sporo w nim elementów seryjnego modelu 900, to wnętrze i sporo części przedniej, to jeszcze wciąż stary, dobry 99.

Połączenie, wydawałoby się, niemożliwe, a tu proszę. Tylne lampy może niekoniecznie zgrały się stylistycznie z przednimi. Widać, że to jednak inna epoka. Za to bryła samochodu, jego proporcje oraz nieco staroświecka kabina, prezentują się naprawdę świetnie.

Poprosiłem właściciela o podesłanie zdjęć nadwozia, gdzie wymaga ono naprawy. Moim zdaniem, prezentuje się to dość standardowo. Przy reputacji nadwozi „dziewięćsetki”, można nawet powiedzieć, że jest nieźle.

Jest jeszcze jeden smaczek, którego w 99 w ogóle brakowało, czyli szyberdach. Moim zdaniem, całość zasługuje na zainteresowanie.

Saab 90

Rocznik: 1985

Cena: 10 000PLN

Kontakt: 505 487 214

Link