fbpx

Nie drażnić rekina.

Nie drażnić rekina.

Nie drażnić rekina.

Takie ostrzeżenia można było w latach 70. usłyszeć na niektórych plażach. Co prawda nie bałtyckich, ale wciąż w Europie. Niektórym wspomnienia ze słonecznych wakacji tak zapadły w pamięć, że potem przenieśli je na… samochody.

Inna sprawa, że akurat e24 wybitnie przypomina groźną rybę. Niski, węszący przód, agresywna linia dachu, ogromne powierzchnie przedniej i tylnej szyby. Takie proporcje były w latach 70. rzadko spotykane. Podobnym przeszkleniem wśród aut sportowych nie mógł się pochwalić chyba nikt inny.

Trzeba przyznać, że BMW zaliczało wtedy bodaj najlepszą dekadę w swojej historii, od Neue Klasse począwszy. W przeciwieństwie do konkurentów ze Stuttgartu, ich modele były nowoczesne, drapieżne i naprawdę interesujące. Bawarczycy były na fali, żeby znów użyć plażowych porównań.

Rekin z wczesnych lat produkcji to dzisiaj znalezisko. Samochód w tym stanie i takiej cenie to nawet swego rodzaju okazja. Serdecznie polecam zainteresowanie tym egzemplarzem. Przypomnę, że wizyta w Ardorze to zawsze okazja do obejrzenia kilku innych, intrygujących pojazdów.

 

BMW 633 CSi

Rocznik: 1976

Cena: 69 900PLN

Kontakt: 661 561 561

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *