fbpx

Mille Miglia w garażu.

Fascynacja nie mija. Ani chęć do sportowej jazdy w naprawdę wielkim stylu. Na szczęście, okazji do tego nie brakuje, ani sprzętu.

W rajdach historycznych, a do takich kwalifikują się maszyny takie jak zielony (o, pardon, British Racing Green) Austin-Healey, wymagane jest odpowiednie pochodzenie. Nie, nie chodzi wcale o to, żeby samochód był odpowiednio szlachetny czy z tzw. dobrego domu. Musi natomiast, mieć w dokumentacji FIA, udowodnione starty takiego modelu w imprezach sportowych w przeszłości, potwierdzone odpowiednimi wpisami homologacyjnymi.

Wielu potencjalnych ścigantów dziwi się takim wymogom. W końcu, na zdrowy rozum, jak co stare i w dobrej kondycji, to powinno nadawać się do sportu. Okazuje się, że nie. Jeśli samochód, odpowiednik tego, którym się interesujemy, nie startował w przeszłości i nie ma na to stosownej dokumentacji, możemy spokojnie postawić go sobie w garażu lub używać do defilowania na imprezach typu „cars and coffee”.

Na szczęście, zielony (o, pardon, British Racing Green) Austin Healey, widnieje na liście FIA – tutaj, więc z powodzeniem nadaje się do startów. Oczywiście, trzeba go będzie przygotować do wymogów homologacji, ale zakup i przygotowanie tego wozu to już pierwszy właściwy krok na drodze do wspaniałej motoryzacyjnej przygody.

Austin Healey 3000 BN7

Rocznik; 1959

Cena: 254 000PLN

Kontakt: 602 138 015

Link