fbpx

Militarna zmyłka.

Militarna zmyłka.

Militarna zmyłka.

To zupełnie osobna dziedzina kolekcjonerstwa. Kiedyś się miało żołnierzyki, dzisiaj czołgi i pojazdy terenowe, ale nie takie zwykłe tylko właśnie wojskowe. Ten świat rządzi się swoimi prawami, ale przecież też kochają tam samochody.

Co prawda, te samochody nie są takie same jak te które znamy, nawet jeśli nam się wydaje, że to nieprawda. Świetnym przykładem takiej zmyłki jest Land Rover Lightweight. Pewnie myślicie, że to zwykła tzw. Seria albo Defender. Nieprawda.

Lightweight powstał dla wojska i ma z tego względu parametry, które na poligonie bywają kluczowe a w codziennym życiu mniej. Gołym okiem widać, że brakuje tu w zasadzie kabiny co ten LR ma na przykład wspólne z Wolfem, na którego podwoziu zabudowano Mercedesa G.

Kabiny brak bo w wojsku jest praktycznie niepotrzebne. Co nie jest opancerzone, tego może nie być. Tylko zawadza na polu walki. Tu można zdjąć cały brezent i położyć szybę (nie piszę, że przednią bo to chyba jasne – aha, te boczne się po prostu wyjmuje, jak w Jeepie).

Wojskowy model również zmniejszono by się mieścił np. w samolocie transportowym. Z tego samego względu odchudzono pojazd. Zresztą od tego pochodzi jego fabryczna nazwa. Pytacie czy można go zrzucić z helikoptera czy transportowca na spadochronie? Oczywiście, że tak.

W ostatnim czasie pojawiły się w Polsce trzy takie pojazdy. Ten jest najdroższy, ale dla chętnych podaję również link do auta o połowę tańszego. Sami oceńcie ich stan, o ile oczywiście jesteście z kręgu miłośników militariów. W przeciwnym razie, taki LWT będzie dla was objawieniem.

Serdecznie polecam krótki film pod galerią uroczych zdjęć. Sam smak.

 

Land Rover Lightweight

Rocznik: 1979

Cena wywoławcza: 60 500PLN

Telefon: 607 054 418

Link

ale warto też zajrzeć – tutaj – aby porównać tę ofertę z samochodem znacznie tańszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *