fbpx

Magia C4.

Magia C4.

Magia C4.

Ten model jest absolutnie magiczny. W swoim czasie zerwał z prymitywną konstrukcją poprzedników, dodał zegary LCD i reflektory, które samym włączaniem i wyłączaniem (polecam filmik na dole strony) robiły większą robotę niż zdalne odpalanie silnika.

To był szał. Przed jednym z klubów na Placu Bankowym taki widok był dość powszechny chociaż działo się to w latach 90. „Młode Wilki” nie były wtedy żadnym wymysłem, takie młode pokolenie naprawdę istniało i woziło się, niekiedy, zgrabnymi Corvette.

Osobiście znam jednego, co taką wtedy miał i nawet dał mi się raz przejechać. Biała C4 Zientara to było coś, o czym większość mogła tylko pomarzyć. Wtedy byłem jednak tak tym przeżyciem zaaferowany, że nie pamiętam z niego praktycznie nic.

Dopiero dwa lata temu wsiadłem, już na spokojnie, za kierownicę takiej Corvette, na dodatek kabrio. Zaskoczenie było wielkie, bo auto okazało się bardzo cywilizowane, komfortowe a przy tym wspaniale bulgotało wydechem i miało natychmiastowy wygar spod tylnych kół.

C4 to samochód piękny (w wersji kabrio jeszcze bardziej) i da się nim spokojnie na co dzień jeździć. W przeciwieństwie do wielu innych samochodów sportowych z tamtych czasów np. Ferrari. Ktoś powie, że to tylko plebejski Chevrolet, ale wierzcie mi, nie ma nic lepszego od odgłosów pracy V8. Poza może dieslami W124, ale to jednak innego rodzaju odgłos.

W linku najbardziej chyba poszukiwana odmiana Corvette – ZR1. Wzmocniony silnik, manualna skrzynia biegów i elektroniczne dodatki (w tym nawet odtwarzacz CD) czynią tę C4 naprawdę specjalną. Dla mniej wymagających, wersja kabrio za połowę ceny ZR1 – tutaj.

 

Chevrolet Corvette

Rocznik: 1991

Cena: 129 900PLN

Kontakt: 602 255 857

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *