fbpx

Kwestia wyboru.

Kwestia wyboru.

Ofert ładnych CXów nigdy nie ma wiele, ale takich jak ten to znalazłby się może jeszcze jeden, góra dwa. Niski przebieg, świetny stan, fajna kompletacja a przy tym wciąż sensowna cena, nijak się mająca do żądanych za auta produkcji niemieckiej.

CX to drogowy kosmos, już nie w stylu poprzednika, ale też pozostawiający wielką przepaść w stosunku do następców. Wiadomo, XM to wspaniały samochód, ale każdy kto go popróbował powinien w następnym kroku spróbować cofnąć czas.

O ile bowiem rocznikowo otrzyma coś starszego i na pewno nie ma szans na znalezienie w CX poduszki powietrznej czy zmieniarki CD, to pod względem oryginalności projektu i jego stylu, kolejne modele nie mają czego przy CX szukać.

Ten model Citroena ma jednak swoje wady. Korozja, wiek, brak poszanowania to tylko niektóre z nich, ale sprawiają, że do pewnych egzemplarzy nie warto nawet podchodzić. Za to zadbane, kompletne samochody warte są każdych pieniędzy.

Pozostaje kwestią otwartą czy CX wart jest tyle co np. Mercedes W123. W moich oczach bije tamtego na głową oryginalnością, nie tylko nadwozia czy kabiny, ale przede wszystkim techniczną. Kwestią wyboru pozostaje co dla kogo bardziej istotne.

 

Citroen CX Athena

Rocznik: 1979

Cena wywoławcza: 49 900PLN

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *