fbpx

Kwestia przyzwoitości.

Kwestia przyzwoitości.

Kwestia przyzwoitości.

Nie powinno się, moim zdaniem, kończyć roku bez rekomendacji jakiegoś Garbusa. Można się śmiać, że powolny, że żukowaty, że to, że tamto. Fakt pozostaje taki, że Garbus to motoryzacyjna legenda i należy mu się, z tego względu, szacunek.

Problem jednak w tym, że ceny Garbusów poszybowały znacząco w górę a jakoś nie umiem wewnętrznie zgodzić się z rekomendacją wydania tony złotówek za tę czesko-niemiecką relikwię. Dlatego zawsze szukam Garbusa z patyną ale i stosownie niższą ceną.

I proszę, w końcu się trafił. W Garbusie liczy się kilka kwestii, które powinny być w miarę zdrowe lub dobrze znane, aby jego renowacja nie była nadmiernie kłopotliwa. Opis tego VW dowodzi, że sprzedający zdaje sobie z tego sprawę i te sprawy wylicza, więc ja już sobie daruję.

Co do estetyki, wierzcie mi, jeździłbym takim jak jest, bez dalszego pacykowania. Być może kiedyś wykrystalizowałaby mi się wizja tego, jak on ma ostatecznie wyglądać, ale wygląd tego Garba pasuje mi sto procent, więc tutaj nie angażowałbym się nadmiernie.

Wreszcie najważniejsze, ten Garbus to praktycznie mój rówieśnik, z tolerancją miesiąca czy dwóch. W przeciwieństwie do innych, zużytych pojazdów – moich rówieśników, cieszy mnie, że VW ma siłę jechać i prezentuje się całkiem zdrowo. To ważne, że jego żukowaty duch nie poddał się upływowi czasu.

Volkswagen Garbus

Rocznik: 1971

Cena: 15 900PLN

Kontakt: 692 718 484

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *