fbpx

Kundelek.

Kundelek.

Kundelek.

Miłośnicy psów zwykle zachwycają się rasowymi okazami, ale w domu trzymają kundelki. Jest wiele po temu powodów, do głównych zaliczyłbym bezpretensjonalność, odporność i zwyczajne oddanie takiego nierasowca.

Złośliwi twierdzą, że taki wybór podyktowany jest zwyczajnym brakiem funduszy na zakup „prawdziwego” okazu. Nie brakuje też opinii, że kundelki mają świadomość swoich wizualnych ułomności i dlatego im zwyczajnie bardziej zależy na ludzkiej przychylności.

Cóż, pewnie w każdym takim twierdzeniu kryje się jakaś prawda, ale faktem pozostaje, że Saab 90 to kundelek popełniony z pełną premedytacją przez Szwedów i tylko wieść gminna niesie, że jej powodem był magazyn zbyt przepełniony elementami przedniej części modelu 99.

Nawet niewprawne oko dostrzeże rozbieżność stylistyczną przodu z tyłem tego modelu. Mam podobnie gdy patrzę na Mercedesa W210 gdzie te elementy ewidentnie do siebie nie pasują, ale to akurat najmniejsza bolączka tego niemieckiego pojazdu.

Wracając do Szwedów, skądkolwiek przyszła ta inspiracja, postanowili połączyć stare z nowym i do przodu odchodzącego modelu 99 dokleić nowoczesną część tylną zaprojektowaną z myślą o modelu 900, popularnie znanym u nas jako Krokodyl.

Po latach ta mieszanka już nawet nie razi a cała seria „90” uznawana jest nawet za swoistą ciekawostkę. Technicznie nie oferuje niczego poza tym, co już wtedy powoli odsyłano do lamusa. Zachwyca za to ta klasyczna deska rozdzielcza z „99”.

 

Saab 90

Rocznik: 1986   

Cena wywoławcza: 38 000PLN

Telefon: 503 745 003

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *