fbpx

Kuchnia włoska.

Kuchnia włoska.

Kuchnia włoska.

Jej miłośników nie trzeba wcale przekonywać do powrotu i smakowania kolejnych potraw, ale bywa że nawet zaprawiony smakosz bywa czymś zaskoczony i na nowo zafascynowany. Tak też może być w przypadku tego egzemplarza Alfasud.

Zdziwienie byłoby tutaj zresztą najbardziej wskazane bo Alfy z tych roczników gniły już na etapie przyfabrycznego magazynu i tylko niektórym udawało się dotrzeć w nienaruszonym stanie do salonu sprzedaży.

To jednak nie oznaczało pełnego sukcesu bo brzmienie i moc zamontowanego pod maską boksera sprawiały, że sprzedawcy i potencjalni nabywcy przede wszystkim badali wpływ stopnia nacisku na pedał gazu na podniesienie ciśnienia tętniczego.

Po ponad czterdziestu latach takich badań zrozumiałe jest, że egzemplarzy oferowanych w całości i na dodatek zdrowych jest jak na lekarstwo. Natomiast przyznać też trzeba wprost, że taki Alfasud to lekarstwo na wszystkie problemy współczesnego fana motoryzacji.

Rasowy kształt nadwozia, zgrabna sylwetka, ciekawa mechanika i niska częstotliwość występowania sprawiają, że taka Alfa to prawdziwa perełka wśród klasyków motoryzacji i nie można stawiać jej w rzędzie obok praktycznie niczego innego. A już na pewno nie w tych pieniądzach.

 

Alfa Romeo Alfasud Sprint

Rocznik: 1979

Cena wywoławcza: 45 000PLN

Telefon: 507 744 771

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *