fbpx

Kosmolot.

Kosmolot.

Mieli Amerykanie swój okres fascynacji futurologią w motoryzacyjnym wydaniu i słusznie, wszak polecieli w kosmos. Europejczycy co prawda nie latali (Rosja to stan umysłu a nie kraj w Europie), ale trzeba przyznać, że stylowi tutejszych samochodów niczego wtedy nie brakowało.

Jeśli przyjąć, że lata 60. Zostały naznaczone piętnem Citroena DS. to praktycznie trudno znaleźć konkurencję dla takie awangardy. Cóż, kiedy jednak dobrze poszperać to okaże się, że takie BMW miało do zaproponowania coś więcej niż skrzydła amcarów.

Stylistyka BMW z końca lat 60. wymaga chwili refleksji, ale po dokładniejszym przestudiowaniu może okazać się, że DS. miażdży wizualnie na wstępie, ale bawarska kreska nie pozostaje daleko w tyle. Natomiast otwierane pod nieprawdopodobnymi katami pokrywy silnika i bagażnika to smaczek sam w sobie.

Nadwozie coupe BMW 2000 jest szalenie eleganckie i może stać w jednym rzędzie z najpiękniejszymi włoskimi samochodami tamtych czasów. Mało tego, świetnie przeniesiono klimat nadwozia na stylizację wnętrza a obłe obramowanie tunelu skrzyni biegów prezentuje się zjawiskowo.

Zaskakujące, że Neue Klasse nie budzą w Polsce nadmiernych emocji. Przyczyny dopatruję się w ich niewielkiej popularności w przeszłości natomiast namawiam do zainteresowania tym modelem bo technika nie budzi tutaj żadnych wątpliwości natomiast design podziwiać można latami.

 

BMW 2000 C

Rocznik: 1967                                   

Cena wywoławcza: 190 000PLN

Telefon: 516 444 353

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *