fbpx

Karzełek od MG.

Karzełek od MG.

Karzełek od MG.

Podejrzliwie patrzę na samochody wyprodukowane w roku mojego urodzenia. Niby to bez znaczenia, ale jednak człowiek ma jakąś skłonność do porównań. I całe szczęście, kiedy egzemplarz odniesienia jest w tak ładnym stanie.

Z drugiej strony, nie trzeba być fachowcem żeby dostrzec, że MG przeszło sporą kurację odmładzającą. Zapewne dokonano napraw blacharskich, w końcu brytyjskie roadstery nie słyną ze specjalnej szczelności, a przez to, i odporności na korozję. Całość również polakierowano.

Szczególnie dobrze prezentuje się komora silnika oraz kabina. Aż głupio przyznać, ale pod maską podoba mi się bardziej, co nie znaczy, że nie doceniam i nie podziwiam elegancji wykonania tapicerki. W bezpośrednim kontakcie pewnie jeszcze bardziej by zyskała.

Sprzedający pisze, że proponowana cena to suma poniesionych kosztów, a ja mu całkowicie wierzę. Blacharka i lakier to około 15 tysięcy, komora silnika, pewnie 5, jeśli nie było poważniejszych remontów, do tego wnętrze – 10 tysięcy, jakieś drobiazgi galanterii i opony. No i zakup bazy.

Mówią, że jesień to wspaniały czas na zakup kabrioletu. Na tym przykładzie, ta teza wydaje się, jak najbardziej trafiona. Zakładając, że na miejscu można jeszcze porozmawiać o cenie, dostajemy 50 letniego (niemal) brytyjskiego klasyka, po renowacji, za kwotę poniżej 50 tysięcy złotych.  

MG Midget

Rocznik: 1971

Cena: 49 000PLN

Kontakt: 516 517 006

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *