fbpx

Jeep'a może mieć każdy.

Rzadko piszę o samochodach terenowych gdyż, ze względu na swoją naturę i zastosowanie, należy je zaszufladkować jako pojazdy stricte użytkowe, Życie pokazuje, że tak właśnie są wykorzystywane.

Co nie zmienia faktu, że bywają przypadki, jak z tym Fiatem/Zastavą, że auto jest po latach w stanie niemal fabrycznym. To głównie dotyczy pojazdów wojskowych, kiedyś UAZów, potem amerykańskiego sprzętu, który trafiał do nas głównie z baz US Army znajdujących się w Niemczech. Teraz jednak trafiło na pojazd z magazynów naszego wojska. Wracam do niego po pół roku, bo pierwszy raz pojawił się u mnie – tutaj – a teraz wpadłem na niego przy okazji Auto Nostalgii.

Campagnola z jugosłowiańskiej fabryki Zastavy to a solidna terenówka z napędem 4×4 i reduktorem. Auto wyposażono dodatkowo w ogrzewanie i demontowalne nadstawki drzwi. Oczywiście można też założyć brezentowy dach rozpinany na pałąkach. Przy czy, o wiele ładniej auto prezentuje się bez tego.

Zastava pochodzi co prawda z 1965 roku, ale po przyjeździe do Polski wyskoczyła w niej awaria tylnego mostu i nikt jakoś nie zebrał się do jego naprawy a po upływie 40 lat w garażu, została sprzedana jako uszkodzona.

Obecnie pojazd jest po pełnej renowacji, w bardzo apetycznym stanie. Pół roku temu Zastavę wystawiano za 39 tysięcy złotych ale później cenę obniżono o 10 procent.

Zastava/Fiat Campagnola

Rocznik: 1965

Cena: 36 500PLN

Kontakt: 502 629 858

Link