fbpx

Jak staroć, to z klasą.

Jak staroć, to z klasą.

Jak staroć, to z klasą.

Tak się, dziwnie, składa, że kiedy w grę wchodzi zakup starszego samochodu, myśl coraz częściej wędruje ku autom włoskim, brytyjskim i francuskim. Tak, tym samochodom, które, w latach swojej świetności, uznawano za awaryjne.

To, co przeszkadzało w eksploatacji nowych, lub prawie nowych aut, przestaje wadzić w pojazdach wchodzących w wiek sędziwy. Nagle, większe znaczenie, od tego, czy codziennie zapali, ma to, jak pięknie prezentuje się nadwozie, jak gada silnik (gdy już zapali) i jakie samopoczucie gwarantuje kabina.

W przypadku klasyków z tych trzech krajów, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że zapewnią nam one te najważniejsze doznania. Co prawda, może im się przydarzyć awaria lub jakaś drobna usterka. Za to, na pasie awaryjnym, będą się nadal prezentować atrakcyjnie i z gracją. Ogólnie, wcale nie będą wyglądały na zepsute.

Takiego, jak ten na zdjęciach, Fiata, po raz pierwszy widziałem na tegorocznym Warsaw Oldtimer Show. Samochód ujął mnie swoją sportową sylwetką, ale szczególną uwagę zwróciła zawiła linia szyb zabudowanych w tylnej części nadwozia. Taki mały detal, a można to było rozwiązać na bardzo różne sposoby. Trzeba przyznać, że Włosi nie poszli tu na skróty.

Fiat 2300S Coupe

Rocznik: 1963

Cena: 110 000PLN

Kontakt: 516 736 814

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *