fbpx

Icsunonove.

Icsunonove.

Fanom F1 nie trzeba dwa razy powtarzać nazwy Dallara. Od razu stają im przed oczyma smukłe bolidy, których budową włoska manufaktura zajmuje się od lat. Natomiast całkiem mało znana jest Dallara w kontekście Fiata X 1/9, a jednak.

O Włochach było już do niedawna całkiem cicho, ale dali o sobie znać przy okazji premiery szczególnego włoskiego samochodu – Alfy Romeo 4C. Sportowe auto Alfa zbudowała bowiem w technologii karbonowej, podobnie jak swoje auta buduje np. McLaren.

Alfie bardzo zależało, żeby z 4C należycie się pokazać, ale wiadomo było, że nie może przesadzić z ceną samochodu. Jakkolwiek jednak piękna 4C by nie była, Alfie raczej trudno byłoby upchać ją za podobne, co Mac, pieniądze.

Z pomocą przyszła właśnie Dallara, która technologie budowy nadwozi z karbonu ma dość dobrze opanowaną. Okazało się, że niespecjalnie obniżając jakość budowy, są w stanie dostarczyć do 4C najlepszą technologię, na dodatek w dającej się przełknąć cenie.

Co prawda ogłoszenie sugeruje, że dołożono wyłącznie body kit, ale Dallara przygotowała Icsunonove (tak Włosi czytają „X 1/9”) do startów w wyścigach i poza zmianami w głowicy silnika, największym modyfikacjom poddano właśnie podwozie. Stąd te ekstra wypukłości, a nie jako efekt doczepiania czegoś do nadwozia oryginalnego Fiata.

Żółty X 1/9 to przykład, że Dallara od zawsze dokłada starań aby produkty Fiata jawiły się jako jeszcze nieco lepsze. Trzeba bowiem przyznać, że praca tuningowa wykonana nad „iksem” wyszła mu całkiem na dobre. Czy mamy tu do czynienia z zestawem poszerzającym a może chociaż wprowadzono zmiany w podwoziu? W każdym razie warto to sprawdzić.

 

Fiat X 1/9

Rocznik: 1981

Cena wywoławcza: 27 900PLN

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *