fbpx

Dziaders?

Dziaders?

Ktoś spojrzy przelotnie i pomyśli, że takie coś to pewnie w ogóle nie ma siły jechać. I to będzie duży błąd, o ile taka refleksja ogarnie go na światłach przed skrzyżowaniem. Gdy bowiem zmieni się na zielone, nie będzie miał czasu na pozbieranie z dywanika resztek szczęki.

Nie bez powodu XK dumnie paraduje z oznaczeniami zdobywcy podium w LeMans. Nie znaczy to, że takie roadstery paradowały po francuskim torze. Tam pojechały XK120, prawdziwie hardkorowe maszyny do wygrywania, o których pięknie opowiada poniższy film.

Niewielu jest takich, którzy mogą sobie pozwolić na XK, a jeszcze mniejsza garstka spośród nich, jest prawdziwie zainteresowana ściganiem tymi autami. Cóż, od takich imprez mamy (a raczej mieliśmy) organizatorów Mille Miglia i całe związane z tym wyścigiem towarzystwo.

Co wcale nie znaczy, ze Jaguarem XK można się tylko ścigać. Wręcz przeciwnie. To wspaniały pojazd do statecznej jazdy, ale dobrze jest wiedzieć i pamiętać, że niejednemu może utrzeć nosa. Tak na wszelki wypadek. Bo z niego niezły Dziaders 😉.

 

Jaguar XK

Rocznik: 1956                   

Cena wywoławcza: 890 000PLN

Kontakt: (22) 264 32 47

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *