fbpx

Dwie Passaty.

Dwie Passaty.

Passata to jeden z moich ulubionych dodatków do potraw. Wbrew powszechnie utartym poglądom, nie jest ona jedynie kluczowym dodatkiem do spaghetti. Osobiście cenię ją za miękkość jaką nadaje przy duszeniu mięsa.

Rzecz w tym, że passata dodana do duszenia nie tylko buduje sos, ale właśnie zmiękcza mięso i koniec końców jest ono zwyczajnie aksamitne. Najlepiej to wychodzi przy plastrach giczy wołowej zwanej również fantazyjnie „ossobucco”.

Tyle, że passata to nie Passat i tutaj sprawa ma się jakby bardziej prozaicznie. Passat nie jest i nigdy nie był wytworem ułańskiej fantazji a raczej racjonalnym projektem wynikającym z głęboko przemyślanych założeń. Kto tu szuka smaku, niech przewróci stronę.

Tak stawiając sprawę narażam się zapewne na wasze kręcenie nosem. Wszak pokazany niedawno odpowiednik tego Szczupaka – tutaj – wzbudził całkiem spore emocje. To zaś oznacza, że odpowiedni Passat może nabrać nieco smaku passaty.

Tak się składa, że tamto kombi i tego Passata łączy kolor, silnik a nawet cena. Co za zbieg okoliczności, że takie samochody pojawiają się tuż po sobie. Cóż, do waszej oceny, który ciekawszy, ale trzeba przyznać, że oba mają w sobie coś.

 

Volkswagen Passat Diesel

Rocznik: 1985                   

Cena wywoławcza: 39 900PLN

Telefon: 696 572 947

Link

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *