fbpx

Celina.

Celina.

Ten model ma sporą rzeszę wielbicieli, ale raczej skupiają się oni na młodszych rocznikach sportowej Toyoty. O starszych wersjach dowiadują się stopniowo i dobrze bo jest o czym i warto.

A jeśli o wartościach mowa, to japońskie samochody sportowe z lat 70. stopniowo idą w cenę. Zaczęło się od Datsunów, ale i Toyota zasłużyła sobie w końcu na uznanie oraz lepsze notowania. W samą porę, bo już ich niewiele zostało.

Był taki czas, że Celica nie należała do specjalnych rzadkości. I znowu, niekoniecznie w Polsce bo tutaj weszły te auta późno do obrotu a i w polskim sporcie zaistniały dopiero samochody ST185 GT Four z silnikami o mocach ponad 220 koni.

Prezentowany pojazd to auto pierwszej serii, produkowanej od 1970 roku, w wersji z najmocniejszym silnikiem o pojemności 2.2 litra. Srebrny egzemplarz pochodzi z końca produkcji tej serii, roku 1977 i zachwyca stylem jak i starannością odbudowy.

Ostatnio taka Celica, ale w nadwoziu fastback a tutaj mamy do czynienia z coupe, widziana była – tutaj – w październiku 2020. Tamto auto, również doskonale utrzymane, wyceniono na 120 tysięcy złotych.

 

 

Toyota Celica

Rocznik: 1977                   

Cena wywoławcza: 99 000PLN

Telefon: 606 609 553

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *