fbpx

A co z częściami?

Załóżmy, że udało ci się już kupić wymarzonego wyszukanego? A co z częściami do niego? I wcale nie chodzi o mechanikę, bo to z reguły jest jakoś dostępne. Dużo poważniejszym wyzwaniem jest pozyskanie, odpukać, elementów blacharskich i detali wnętrza oraz galanterii.

To jest nasz wspólny mianownik. Jakiego byśmy klasyka nie pozyskali, ten sam problem pojawia się prędzej czy później. I wtedy słyszymy od kolegów, że najlepiej jest mieć dwa. Jeden do jazdy, a drugi jako zapas części, na wszelki wypadek. To bardzo mądra rada, ale nie zawsze wykonalna.

Przede wszystkim, nie wszyscy mamy pod dostatkiem miejsca żeby, w przyzwoitych warunkach, przechowywać drugi samochód – dawcę. On też musi mieć sucho i dach nad głową, więc już mówimy o garażu na, co najmniej, dwa auta. Zupełnie inna sprawa, to pozyskanie takiego auta.

Z reguły, nie są one oferowane w kompletach. Kupując wymarzone auto, dostajemy po prostu jeden pojazd, może kartonik części, trochę dokumentacji. I tyle. Właśnie dlatego ta oferta wydaje mi się nadzwyczaj kusząca i dzielę się nią z wami, bo sam nie mam garażu.

305 to jeden z moich ulubionych modeli Peugeot, a w tej wersji, z mocniejszym, z oferowanych, silnikiem, szyberdachem i w ładnym stanie to dla mnie wydarzenie. Kiedy jednak jest w zestawie z drugim, praktycznie takim samym, to już graniczy z cudem. Cóż, w końcu auto od księdza.

Peugeot 305 SR

Rocznik: 1985

Cena: 4 700PLN

Kontakt: 733 993 280

Link