fbpx

404 – to nie błąd.

404 – to nie błąd.

404 – to nie błąd.

Zapatrzonym w produkty Mercedesa, nie ma co sugerować zapoznania się z francuskim autem, które na długo przed Beczką, wyznaczyło standardy, które W123 usiłowało później naśladować.

Okazały sedan Peugeot, przez lata sprawdził się na kontynencie, aby później wywędrować do Afryki i zwyczajnie ją zmotoryzować. Wykorzystywany do przewozu ludzi i towarów, dostępny w wersjach sedan, kombi i pikap, 404 miał wszystko, co sprawiało, że stanowił samochód idealny.

Poza tymi, podstawowymi, formami nadwozia, 404 można też było zamówić jako coupe i kabriolet. Oba nadwozia wyszły Francuzom wyjątkowo pięknie. Długie, smukłe i proporcjonalne, wszystkie 404 prezentowały się elegancko. Pewnie dlatego, że stworzyła je włoska Pininfarina.

Był ten Peugeot, samochodem tzw. skończonym. Co to znaczy? Nic, poza tym, że nie wymagał żadnych zmian konstrukcyjnych, ani estetycznych, przez cały okres swojej produkcji. Warto zaś wiedzieć, że we Francji produkowano go przez 15 lat, a poza nią, przez kolejne 13.

Ładne egzemplarze 404 pojawiają się dość regularnie w ofertach sprzedaży. Trafiają też na aukcje, np. Ardor miał, dwa lata temu, taki model Peugeot w swojej ofercie – tutaj. Samochód wyceniono wyżej, niż prezentowany dzisiaj wóz, a widać, że ceny 404 nie zamierzają już opadać.

Peugeot 404

Rocznik: 1962

Cena: 38 000PLN

Kontakt: 601063896

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *